You are currently viewing Jakie języki warto znać?

Jakie języki warto znać?

Hello!

Język angielski prawie w każdym rankingu występuje na pierwszym miejscu. Szacuje się, że aż 80% treści udostępnianych w Internecie tworzonych jest właśnie w tym języku. Angielski jest przede wszystkim językiem biznesowym.

Jego dobra znajomość gwarantuje nam szybsze znalezienie pracy. Także nauka języka angielskiego jest coraz bardziej dostępna. Otwiera się dużo nowych szkół językowych, które oferują także lekcje i kursy dla osób dorosłych. Jednak zapotrzebowanie na inne języki świata nie uległo zmniejszeniu. Jakich języków warto się jeszcze dodatkowo uczyć w XXI wieku?

Tschüs!

Drugim najpopularniejszym językiem obcym w Polsce od lat jest język niemiecki. Językiem niemieckim posługuje się ok. 120 milionów Europejczyków, tak więc znając chociażby jego podstawy mamy pewność, że jego znajomość będzie dla nas przydatna. Niemcy od lat uważane są za kraj o jednej z najsilniejszych gospodarek na świecie. Także dla naszego kraju są one jednym z najważniejszych partnerów handlowych. Ponadto, sporo obywateli polskich wyjeżdża tam w celu podjęcia pracy.

jakich jezykow warto sie uczyc

Hola!

Kolejnym językiem, który coraz częściej wybierany jest jako dodatkowy język do nauki to język hiszpański. Znajomość tego języka nie tylko przyda się nam w krajach Europejskich, ale także Ameryce (Meksyk, Kolumbia, Argentyna, Peru). Także w Polsce staje się on coraz bardziej popularny.

Salut!

Jednym z trzech oficjalnych języków UE pozostaje język francuski. Między innymi przydaje się on w komunikacji z obywatelami Francji, którzy niechętnie używają obcych języków. Oprócz tego język francuski jest także językiem urzędowym w Belgii, Szwajcarii czy Monako.

Здравствуй!

Moda oraz zapotrzebowanie na znajomość języka naszych sąsiadów zza Uralu znowu powraca. Język rosyjski staje się coraz bardziej popularnym językiem w strefie biznesowej. Nie bez powodu, bo w końcu Rosja jest także jednym z największych krajów.

你好!

Językiem chińskim posługuje się na świecie aż 1475 milionów ludzi. Te liczby naprawdę robią wrażenie. Dlatego też coraz częściej mówi się o zaletach znajomości języka chińskiego. Co prawda jest on uważany za najtrudniejszy język świata, ale nauka tego języka może otworzyć nam wiele drzwi.

Hei!

Nauka języków skandynawskich, w tym języka norweskiego, coraz częściej zyskuje na popularności. Norwegia często kojarzona jest z krajem o wysokich standardach zarobkowych oraz wysokim poziomie życia. Nauka tego języka może pomóc nam w znalezieniu dobrze płatnej pracy. Także obywatele Norwegii ze względu na odległość oraz niskie ceny coraz częściej wybierają Polskę jako punkt wakacyjny.

Trudno określić, czy istnieje na świecie język, który przebije popularnością język angielski, niemiecki czy francuski. Skupiając się na nauce tych trzech najważniejszych języków UE tak naprawdę możemy otworzyć wiele drzwi. Jednak należy mimo wszystko pamiętać, jak bardzo rynek pracy oraz wymagania pracodawców się zmieniają.