You are currently viewing Językowe podcasty na Spotify – czy zastąpią one aplikacje do nauki języka?

Językowe podcasty na Spotify – czy zastąpią one aplikacje do nauki języka?

Coraz więcej ludzi „zatapia” się w świecie Internetu

Telefon towarzyszy nam praktycznie cały czas. Jest naszym mini komputerem, na którym możemy zrobić wszystko i korzystać z niego w każdych warunkach.. Głównie u młodych ludzi pojawia się moda na różne mobilne sposoby do nauki języków obcych. Istnieje mnóstwo aplikacji mobilnych do nauki, które oferują bogaty zasób aplikacji do nauki obcych języków. Nie jest to jednak jedyna opcja.

Na czym opierają się aplikacje mobilne do nauki języka obcego?

Działanie aplikacji jest bardzo proste. Wybierasz język, którego pragniesz się uczyć, ściągasz odpowiednią aplikację na swój telefon i krok po kroku wykonujesz polecenia. Jest to szybki i darmowy sposób na naukę. Dzięki temu, że aplikacja znajduje się w naszym telefonie, możemy użyć jej praktycznie wszędzie, ponieważ zazwyczaj nie rozstajemy się ze swoją komórką.

Plusem w nauce z aplikacji jest fakt, że opierają się one na stronie wizualnej, pomagając użytkownikowi lepiej zapamiętywać poprzez skojarzenia. Ucząc się patrzymy na zapisane zdania, słowa, czy obrazki.

 

aplikacje do nauki języków

 

Rozważ wszystkie strony instalowania aplikacji językowych

Trzeba jednak być świadomym tego, że każda aplikacja ma również swoje słabsze strony. W zależności od tego, jaką aplikację pragniemy ściągnąć na swojego smartfona, musimy liczyć się z tym, że zajmie ona dodatkową część naszej pamięci telefonu. Istnieją również aplikacje, które oferują swoim użytkownikom wersje rozszerzone, do których niestety potrzeba Internetu, a nie zawsze jesteśmy do niego podłączeni. Czasami wymagane jest również wykupienie subskrypcji.

aplikacja nauka języków

Słuchać – czyli uczyć się słuchania i rozumienia

Ludzie żyją w coraz to szybszym świecie. Nasza codzienność jest dynamiczna. Nie zawsze mamy czas, żeby się zatrzymać i skupić na jednej rzeczy. I tutaj właśnie idealnie wpasowują się podcasty. Są to krótkie audycje radiowe o przeróżnej tematyce, bardzo łatwo dostępne, dlatego można je znaleźć wszędzie. Pojawiają się zarówno w Internecie, jak i w aplikacjach, których używamy już do słuchania muzyki – takich jak Spotify.

Do najważniejszych plusów podcastów należy to, że SŁYSZYMY! Dlaczego to jest takie ważne? Ponieważ nauka języków obcych to przede wszystkim mówienie. Musimy umieć słuchać, by zrozumieć, by móc przetłumaczyć, by móc później odpowiedzieć. Tylko przez słuchanie nauczymy się odpowiednio akcentować słowa i przyzwyczaimy się do słuchanego języka. Jeżeli chcemy się z kimś komunikować i rozmawiać w obcym dla nas języku, musimy słuchać i mówić… Właśnie na to kładą główny nacisk podcasty.

Czy podcasty zastąpią aplikacje?

Nie ma żadnych wątpliwości, że podcasty językowe są idealnym sposobem nauki, ponieważ nie da się przeprowadzić konwersacji bez zrozumienia rozmówcy. Jednak tak jak do korzystania z aplikacji, do niektórych podcastów również potrzebujemy połączenia z Internetem. Zastanówmy się, który sposób dla nas samych jest najwygodniejszy i który bardziej wpływa na naszą dalszą motywację do nauki języków obcych.