444444
2738 == 25

Usługa tłumaczeń – język bułgarski

Podobnie jak w przypadku innych języków południowosłowiańskich, tłumaczenie języka bułgarskiego należy do usług wymagających szczególnych kompetencji od osoby dokonującej przekładu. Biuro Tłumaczeń BTS oferuje tłumaczenia na najwyższym poziomie merytorycznym, uwzględniające charakter oraz specyfikę mowy bułgarskiej.

Język bułgarski

Bułgarski to urzędowy język Bułgarii, funkcjonujący również jako język mniejszości w kilku europejskich krajach. Odmiana starobułgarska miała duży wpływ na rozwój piśmienności wśród pozostałych języków z grupy południowosłowiańskiej. Język bułgarski zapisywany jest za pomocą cyrylicy, która na przełomie VIII i IX w. zastąpiła stosowaną wcześniej głagolicę. Język ten posiada wiele zapożyczeń z greki i języka tureckiego. Jego odrodzenie nastąpiło po odzyskaniu ziem bułgarskich po okresie okupacji, w XIX w. Regulacją norm języka bułgarskiego zajmuje się Instytut Języka Bułgarskiego, należący do Bułgarskiej Akademii Nauk.

Tłumacz języka bułgarskiego

Tłumaczenie języka bułgarskiego to spore wyzwanie dla tłumacza. W przeciwieństwie do innych języków słowiańskich, nie występuje w nim odmiana rzeczowników przez przypadki. Wyjątkowo skomplikowany jest także system czasowników bułgarskich ze względu na występowanie dziewięciu czasów gramatycznych oraz rozbudowane możliwości odmiany. Profesjonalny tłumacz języka bułgarskiego oferowany przez Biuro Tłumaczeń BTS z Poznania jest w stanie wykonać kompetentne i merytoryczne tłumaczenie dokumentów technicznych, opisów, utworów, artykułów, wpisów oraz innych treści z wielu dziedzin tematycznych.

Nasze usługi

Nasze biuro tłumaczeń oferuje profesjonalne tłumaczenia z języka bułgarskiego oraz na język bułgarski. Nasi profesjonalni tłumacze zajmują się przekładem:

  • tekstów pisanych,
  • dokumentów urzędowych,
  • utworów literackich,
  • opisów produktów,
  • tekstów na potrzeby SEO,
  • artykułów prasowych,
  • wpisów na blogi,
  • artykułów poradnikowych.


Formularz kontaktowy

Biuro Tłumaczeń i Szkoleń BTS Sc.


Adres: ul. Grunwaldzka 21/207, 60-783 Poznań.


Telefon: +48 61 657 94 52 lub 607 177 796

Fax: +48 61 639 46 19

Mail: biuro@btspoznan.eu

strona: www.btspoznan.eu


Biuro czynne:
Od poniedziałku do piątku od 9.00 – 17.00


Zapraszamy do współpracy!