444444
2064 == 25

Tłumacz języka estońskiego

Tłumacz języka estońskiego

Rzetelny, szczegółowy i merytoryczny przekład z języka estońskiego oraz na język estoński wymaga kompleksowego zrozumienia specyfiki państwa oraz znajomości nieoczywistych powiązań kulturowych kraju. Biuro tłumaczeń BTS zaprasza do skorzystania z usługi dającej gwarancję fachowej oraz terminowej translacji.

Język estoński

Język estoński to urzędowy język Estonii, którym posługują się także liczne mniejszości narodowe w krajach europejskich. Należy do języków wywodzących się z uralskiej rodziny języków urgofińskich. Jego początki datuje się na XII wiek, z którego pochodzą najstarsze poświadczenia pisemne. Leksykalny wpływ na kształt tego języka wywarły przede wszystkim formy germańskie, słowiańskie oraz bałtyckie. Współczesna odmiana estońskiego wyróżnia się dwiema głównymi grupami dialektalnymi – północną oraz południową, z których pierwsza regulowana jest przez talliński Instytut Języka Estońskiego.

Tłumacz języka estońskiego

Jedynie profesjonalny tłumacz języka estońskiego jest w stanie dokonać merytorycznego, zgodnego z zasadami gramatyki danego języka przekładu. Estoński to język aglutynacyjny, w którym przyrostki dołączane są bezpośrednio do rdzeni pojedynczego wyrazu. Jego treść oddawana jest za pomocą kilku słów, podobnie jak w językach indoeuropejskich. Tłumaczenie w obszarze języka estońskiego wymaga zastosowania specyficznej odmiany przez przypadki, w której nie występuje żadna kategoria rodzaju gramatycznego. Estońskie samogłoski i spółgłoski posiadają aż trzy różne długości, które mogą znacząco zmieniać znaczenie poszczególnych wyrazów.

Nasze usługi

Nasze biuro tłumaczeń oferuje profesjonalne tłumaczenia z języka estońskiego oraz na język estoński. Nasi profesjonalni tłumacze zajmują się przekładem:
  • tekstów pisanych,
  • dokumentów urzędowych,
  • utworów literackich,
  • opisów produktów,
  • tekstów na potrzeby SEO,
  • artykułów prasowych,
  • wpisów na blogi,
  • artykułów poradnikowych.

Formularz kontaktowy

Biuro Tłumaczeń i Szkoleń BTS Sc.

Adres: ul. Grunwaldzka 21/207, 60-783 Poznań.
Telefon: +48 61 657 94 52 lub 607 177 796
Fax: +48 61 639 46 19
Mail: biuro@btspoznan.eu
strona: www.btspoznan.eu

Biuro czynne:
Od poniedziałku do piątku od 9.00 – 17.00

Zapraszamy do współpracy!