444444
2067 == 25

Tłumacz języka fińskiego

Usługa tłumaczeń – język fiński

Znajomość zasad gramatyki oraz specyfiki kultury danego państwa to podstawa poprawnego tłumaczenia każdego obcego języka. Biuro tłumaczeń BTS oferuje profesjonalny przekład z języka fińskiego oraz na język fiński na najwyższym poziomie – zarówno w zakresie tłumaczeń zwykłych, jak i tych wymagających uwierzytelnienia. Na szczególną uwagę zasługuje oferta tłumaczenia treści o charakterze specjalistycznym, wymagających zastosowania fachowego słownictwa.

Język fiński

Fiński jest urzędowym językiem Finlandii, gdzie taką samą funkcję spełnia również język szwedzki. Bywa stosowany w niektórych regionach Estonii oraz Norwegii. Znany również jako suomi, pochodzi z ugrofińskiej podrodziny uralskiej grupy językowej. Jego znaczący rozwój nastąpił w czasach nowożytnych – do okresu średniowiecza posługiwano się nim jedynie w formie mówionej. Język fiński regulowany jest obecnie przez Instytut Badawczy Języków Finlandii, który odpowiada za standaryzację wszystkich znanych jego odmian.

Tłumacz języka fińskiego

Język fiński wyróżnia się dużym zróżnicowaniem pod względem dialektów, między którymi występują spore rozbieżności fonetyczne oraz leksykalne. Litera A występuje w alfabecie fińskim jedynie w wyrazach o szwedzkim pochodzeniu. W połączeniu z różnicami pomiędzy językiem potocznym i oficjalnym oraz brakiem rodzaju gramatycznego, fiński zawsze stanowi spore wyzwanie. Profesjonalny tłumacz języka fińskiego jest jednak w stanie wykonać fachowe oraz merytoryczne tłumaczenie niezależnie od tematyki materiału źródłowego oraz przyszłego zastosowania przekładu.

Nasze usługi

Nasze biuro tłumaczeń oferuje profesjonalne tłumaczenia z języka fińskiego oraz na język fiński. Nasi profesjonalni tłumacze zajmują się przekładem:

  • tekstów pisanych,
  • dokumentów urzędowych,
  • utworów literackich,
  • opisów produktów,
  • tekstów na potrzeby SEO,
  • artykułów prasowych,
  • wpisów na blogi,
  • artykułów poradnikowych.


Formularz kontaktowy

Biuro Tłumaczeń i Szkoleń BTS Sc.


Adres: ul. Grunwaldzka 21/207, 60-783 Poznań.


Telefon: +48 61 657 94 52 lub 607 177 796

Fax: +48 61 639 46 19

Mail: biuro@btspoznan.eu

strona: www.btspoznan.eu


Biuro czynne:
Od poniedziałku do piątku od 9.00 – 17.00


Zapraszamy do współpracy!