444444
2136 == 25

Tłumacz języka koreańskiego

Tłumacz języka koreańskiego

Specyfika języka koreańskiego wymaga szczególnego wyczulenia na charakterystyczne cechy języka oraz jego egzotyczny wydźwięk dla mieszkańców krajów europejskich. Biuro tłumaczeń BTS oferuje profesjonalne przekłady języka koreańskiego w zakresie wszelkich dokumentów.

Język koreański

Koreański to urzędowy język obu państw półwyspu koreańskiego – Korei Północnej, jak i Południowej. Ten sam status posiada także w powiecie Changbai oraz prefekturze Yanbian, czyli obszarze Chin graniczącym z Koreą Północną. Według badaczy koreański jest językiem izolowanym, nienależącym do żadnej znanej rodziny językowej. Występują w nim jednak podobieństwa do języka japońskiego, a także języków ałtajskich z grupy mandżursko-tugurskiej. Koreański alfabet hangul ma swoje początki w XV wieku. Za regulację języka w Korei Północnej odpowiada Instytut Języka Akademii Nauk Społecznych, a w Korei Południowej – Narodowy Instytut Języka Koreańskiego.

Usługa tłumaczeń – język koreański

Tłumaczenia w zakresie języka koreańskiego wymagają od tłumacza doskonałej znajomości alfabetu hangul, składającego się z licznych kombinacji spółgłosek i samogłosek. Warianty koreańskiego północnego i południowego wykazują pewne różnice w zakresie gramatyki, leksyki, pisowni oraz wymowy, co ma szczególna znaczenie dla zachowania wartości merytorycznej przekładu pisemnego lub ustnego. Profesjonalny tłumacz języka koreańskiego musi brać pod uwagę zróżnicowanie dialektalne występujące między obiema odmianami – wiele słów tego języka to zapożyczenia z chińskiego i japońskiego.

Nasze usługi

Nasze biuro tłumaczeń oferuje profesjonalne tłumaczenia z języka koreańskiego oraz na język koreański. Nasi profesjonalni tłumacze zajmują się przekładem:
  • tekstów pisanych,
  • dokumentów urzędowych,
  • utworów literackich,
  • opisów produktów,
  • tekstów na potrzeby SEO,
  • artykułów prasowych,
  • wpisów na blogi,
  • artykułów poradnikowych.

Formularz kontaktowy

Biuro Tłumaczeń i Szkoleń BTS Sc.

Adres: ul. Grunwaldzka 21/207, 60-783 Poznań.
Telefon: +48 61 657 94 52 lub 607 177 796
Fax: +48 61 639 46 19
Mail: biuro@btspoznan.eu
strona: www.btspoznan.eu

Biuro czynne:
Od poniedziałku do piątku od 9.00 – 17.00

Zapraszamy do współpracy!
[/section]