444444
2142 == 25

Tłumacz języka litewskiego

Tłumacz języka litewskiego

Profesjonalne tłumaczenia z języka litewskiego oraz na język litewski wymagają nie tylko perfekcyjnego opanowania języka, ale również dobrej znajomości realiów i kultury obcego państwa. W ofercie biura tłumaczeń BTS wszystkie tłumaczenia z litewskiego dokonywane są w sposób merytoryczny oraz fachowy, niezależnie od rodzaju przekładu oraz formy treści źródłowej.

Język litewski

Język litewski jest urzędowym językiem Litwy, jednak używa go także mniejszość litewska zamieszkująca wiele rejonów Europy – w tym polską Suwalszczyznę. Mowa ta należy do grupy języków wschodniobałtyckich. Wykształciła się na przełomie VI i VII w.n.e. poprzez stopniowe wyodrębnienie z pokrewnych dialektów. Język litewski niemal całkowicie pozbawiony jest zapożyczeń z angielskiego, które zastępowane są rodzimymi neologizmami. Próżno też szukać w nim wpływów języków słowiańskich. Regulacją norm w zakresie lietuviu kalba zajmuje się Państwowa Komisja Języka Litewskiego.

Usługa tłumaczeń – język litewski

Jako jeden z najbardziej archaicznych i konserwatywnych języków indoeuropejskich, język litewski wymaga od tłumacza perfekcyjnej znajomości specyficznej fonetyki i morfologii. Cechą charakterystyczną jest również mocno rozbudowana fleksja, zróżnicowanie form oraz brak rodzaju nijakiego. Przy okazji przekładów ustnych szczególne znaczenie ma spore zróżnicowane dialektalne języka. Jedynie profesjonalny tłumacz języka litewskiego jest w stanie dokonać dokładnego, merytorycznego oraz zgodnego ze specyfiką oryginału przekładu. Dotyczy to zarówno dokumentów zwykłych, jak i uwierzytelnianych.

Nasze usługi

Nasze biuro tłumaczeń oferuje profesjonalne tłumaczenia z języka litewskiego oraz na język litewski. Nasi profesjonalni tłumacze zajmują się przekładem:
  • tekstów pisanych,
  • dokumentów urzędowych,
  • utworów literackich,
  • opisów produktów,
  • tekstów na potrzeby SEO,
  • artykułów prasowych,
  • wpisów na blogi,
  • artykułów poradnikowych.

Formularz kontaktowy

Biuro Tłumaczeń i Szkoleń BTS Sc.

Adres: ul. Grunwaldzka 21/207, 60-783 Poznań.
Telefon: +48 61 657 94 52 lub 607 177 796
Fax: +48 61 639 46 19
Mail: biuro@btspoznan.eu
strona: www.btspoznan.eu

Biuro czynne:
Od poniedziałku do piątku od 9.00 – 17.00

Zapraszamy do współpracy!