444444
2730 == 25

Usługa tłumaczeń – język łotewski

Perfekcyjna znajomość obcej gramatyki stanowi podstawę przygotowania wiernego, spójnego i merytorycznego tłumaczenia. Tłumaczeni języka łotewskiego znacząco ułatwia nawiązywanie polsko-łotewskich relacji biznesowych, a jednocześnie w dużym stopniu usprawnia turystykę, handel oraz prowadzenie działalności usługowej. Biuro Tłumaczeń BTS z Poznania oferuje profesjonalne tłumaczenia zwykłe oraz uwierzytelniane z języka łotewskiego.

Język łotewski

Łotewski jest urzędowym językiem Łotwy. Korzystają z niego praktycznie wszyscy obywatele, poza mieszkańcami należącymi do rosyjskojęzycznej mniejszości. Łotewski to język wschodniobałtycki, który wykształcił się w okolicach VII wieku. Od języka litewskiego początkowo różnił się jedynie rozbieżnościami dialektalnymi, jednak z czasem obie mowy zyskały własną autonomię. Łotewski alfabet dużo czerpie z niemieckiej ortografii, a jego współczesne zasady pisowni zostały uformowane dopiero w XX wieku. Regulacją języka łotewskiego zajmuje się ryskie Centrum Języka Państwowego.

Tłumacz języka łotewskiego

Prawidłowy przekład języka łotewskiego stanowi spore wyzwanie translacyjne. Język ten posiada tradycyjną odmianę przez przypadki, jednak nie występuje w nim rodzaj nijaki. Problemem są także osobne formy części wyrazów – tłumacz łotewski musi uważać na obecność krótkich i długich samogłosek, które mogą całkowicie zmienić znaczenie niektórych słów.

 

Nasze usługi

Nasze biuro tłumaczeń oferuje profesjonalne tłumaczenia z języka łotewskiego oraz na język łotewski. Nasi profesjonalni tłumacze zajmują się przekładem:

  • tekstów pisanych,
  • dokumentów urzędowych,
  • utworów literackich,
  • opisów produktów,
  • tekstów na potrzeby SEO,
  • artykułów prasowych,
  • wpisów na blogi,
  • artykułów poradnikowych.


Formularz kontaktowy

Biuro Tłumaczeń i Szkoleń BTS Sc.


Adres: ul. Grunwaldzka 21/207, 60-783 Poznań.


Telefon: +48 61 657 94 52 lub 607 177 796

Fax: +48 61 639 46 19

Mail: biuro@btspoznan.eu

strona: www.btspoznan.eu


Biuro czynne:
Od poniedziałku do piątku od 9.00 – 17.00


Zapraszamy do współpracy!