444444
2148 == 25

Tłumacz języka macedońskiego

Tłumacz języka macedońskiego

Podstawą każdego merytorycznego tłumaczenia jest precyzyjne oddanie formy oraz znaczenia oryginalnej treści każdego dokumentu. Ma to szczególne znaczenie w przypadku języków o bardzo charakterystycznej formie. Biuro tłumaczeń BTS posiada w swojej ofercie usługę profesjonalnych tłumaczeń z języka macedońskiego, z zastosowaniem kluczowych zasad gramatycznych oraz zachowaniem wartości merytorycznej.

Język macedoński

Macedoński to urzędowy język Macedonii. Porozumiewają się nim także mniejszości narodowe Albanii, Serbii i Rumunii. Mowa ta należy do grupy języków południowosłowiańskich i wywodzi się z języka staro-cerkiewno-słowiańskiego, zwanego pierwszym literackim językiem Słowian. Macedoński przez długi czas traktowany był jako bułgarski dialekt. Po wyzwoleniu Bułgarii spod tureckiego panowania postanowiono o jego wyodrębnieniu – ziemie macedońskie znajdowały się wówczas poza granicami kraju. Za unormowanie języka macedońskiego odpowiada Instytut Krest Miskrov, będący oficjalną jednostką Skopijskiego Uniwersytetu św. Cyryla i Metodego.

Usługa tłumaczeń – język macedoński

Tłumaczenie z języka macedońskiego oraz na język macedoński wymaga od tłumacza doskonałej znajomości zmodyfikowanej cyrylicy, która wykorzystywana jest do zapisu oraz odczytu języka. Podobnie jak w przypadku języka bułgarskiego, dodatkowym utrudnieniem jest brak odmiany rzeczowników przez przypadki. Profesjonalny tłumacz języka macedońskiego musi brać pod uwagę także trzy formy rodzajnika, stosowane w zależności od stopnia oddalenia lub bliskości obiektu lub osoby od nadawcy komunikatu poddawanego tłumaczeniu.

Nasze usługi

Nasze biuro tłumaczeń oferuje profesjonalne tłumaczenia z języka macedońskiego oraz na język macedoński. Nasi profesjonalni tłumacze zajmują się przekładem:
  • tekstów pisanych,
  • dokumentów urzędowych,
  • utworów literackich,
  • opisów produktów,
  • tekstów na potrzeby SEO,
  • artykułów prasowych,
  • wpisów na blogi,
  • artykułów poradnikowych.

Formularz kontaktowy

Biuro Tłumaczeń i Szkoleń BTS Sc.

Adres: ul. Grunwaldzka 21/207, 60-783 Poznań.
Telefon: +48 61 657 94 52 lub 607 177 796
Fax: +48 61 639 46 19
Mail: biuro@btspoznan.eu
strona: www.btspoznan.eu

Biuro czynne:
Od poniedziałku do piątku od 9.00 – 17.00

Zapraszamy do współpracy!