444444
2155 == 25

Tłumacz języka mołdawskiego

Tłumacz języka mołdawskiego

Specyfika tłumaczeń z języka mołdawskiego oraz na język mołdawski wymaga dobrej znajomości unikalnych reguł gramatycznych, a zarazem umiejętności wiernego i dokładnego przełożenia na dany język zróżnicowanych treści. Biuro tłumaczeń BTS z Poznania posiada w swojej ofercie usługę profesjonalnych tłumaczeń z języka mołdawskiego, przygotowywanych przez biegłych i doświadczonych fachowców.

Język mołdawski

Mołdawski uznawany był za urzędowy język Mołdawii do 2013 roku, kiedy to na podstawie decyzji Trybunału Konstytucyjnego status ten przejął język rumuński. Wcześniej uznawany był za regionalny dialekt rumuńskiego, jednak nigdy nie występowały między nimi radykalne różnice. Rozbieżności w ortografii wynikają głównie z obecności dwóch różnych instytucji zajmujących się regulacją norm językowych – Rumuńskiej oraz Mołdawskiej Akademii Nauk. Mołdawski należy do grupy języków wschodnio-romańskich. Pierwotnie do jego zapisu stosowana była cyrylica, jednak oficjalnie zastąpiona została ona alfabetem łacińskim. Poza mieszkańcami Mołdawii posługują się nim także mniejszości Rosji, Ukrainy oraz Rumunii.

Usługa tłumaczeń – język mołdawski

Obecnie bardzo rzadko konieczne jest dokonywanie przekładu klasycznej mołdawskiej cyrylicy, jednak zdarza się to w przypadku niektórych tekstów prawosławnych o charakterze naukowym. Stara cyrylica uznawana jest za język liturgiczny, a stylizowaną na nią czcionkę stosuje się w publikacjach tekstów religijnych. Profesjonalny tłumacz języka mołdawskiego zajmuje się zatem przede wszystkim przekładami ze współczesnego języka rumuńskiego.

Nasze usługi

Nasze biuro tłumaczeń oferuje profesjonalne tłumaczenia z języka mołdawskiego oraz na język mołdawski. Nasi profesjonalni tłumacze zajmują się przekładem:
  • tekstów pisanych,
  • dokumentów urzędowych,
  • utworów literackich,
  • opisów produktów,
  • tekstów na potrzeby SEO,
  • artykułów prasowych,
  • wpisów na blogi,
  • artykułów poradnikowych.

Formularz kontaktowy

Biuro Tłumaczeń i Szkoleń BTS Sc.

Adres: ul. Grunwaldzka 21/207, 60-783 Poznań.
Telefon: +48 61 657 94 52 lub 607 177 796
Fax: +48 61 639 46 19
Mail: biuro@btspoznan.eu
strona: www.btspoznan.eu

Biuro czynne:
Od poniedziałku do piątku od 9.00 – 17.00

Zapraszamy do współpracy!