444444
2083 == 25

Tłumacz języka słowackiego

Tłumacz języka słowackiego

Znajomość specjalistycznego słownictwa z różnych dziedzin, zrozumienie materiału źródłowego oraz wiedza na temat odmiennej kultury to podstawa udanego tłumaczenia. Profesjonalne tłumaczenia z języka słowackiego oraz na język słowacki posiada w swojej ofercie biuro tłumaczeń BTS z Poznania. Wszystkie tłumaczenia pisemne oraz ustne wykonywane są przez kompetentnych, biegłych w swojej dziedzinie specjalistów.

Język słowacki

Słowacki to urzędowy język Słowacji. Status ten posiada także w autonomicznym okręgu Serbii północnej, czyli Wojwodinie. Język ten używany jest również przez mniejszości narodowe Ukrainy, Węgier czy Chorwacji. Słowacki jest językiem słowiańskim, należącym do podgrupy zachodniosłowiańskiej. Wykazuje pokrewieństwo z językiem czeskim, a do pewnego stopnia także polskim. Jego standaryzacja zaczęła postępować dopiero w XIX wieku, a ostatniej reformy ortografii współczesnej odmiany języka dokonano w 1953 roku. Za regulację norm słowackiego odpowiada Słowacka Akademia Nauk.

Usługa tłumaczeń – język słowacki

Na poziomie gramatycznym język słowacki uznawany jest za stosunkowo prosty. Występuje w nim nieduża liczba końcówek fleksyjnych oraz zaledwie sześć przypadków rzeczownika. Język ten charakteryzuje się jednocześnie dużą ilością dość znaków diakrytycznych. Utrudnieniem przy tłumaczeniu może być mocno rozbudowany alfabet, który składa się z 46 liter – włącznie z dwiema, które nie występują w pozostałych językach indoeuropejskich. Jedynie profesjonalny tłumacz języka słowackiego jest w stanie dokonać poprawnego oraz merytorycznego przekładu.

Nasze usługi

Nasze biuro tłumaczeń oferuje profesjonalne tłumaczenia z języka słowackiego oraz na język słowacki. Nasi profesjonalni tłumacze zajmują się przekładem:
  • tekstów pisanych,
  • dokumentów urzędowych,
  • utworów literackich,
  • opisów produktów,
  • tekstów na potrzeby SEO,
  • artykułów prasowych,
  • wpisów na blogi,
  • artykułów poradnikowych.

Formularz kontaktowy

Biuro Tłumaczeń i Szkoleń BTS Sc.

Adres: ul. Grunwaldzka 21/207, 60-783 Poznań.
Telefon: +48 61 657 94 52 lub 607 177 796
Fax: +48 61 639 46 19
Mail: biuro@btspoznan.eu
strona: www.btspoznan.eu

Biuro czynne:
Od poniedziałku do piątku od 9.00 – 17.00

Zapraszamy do współpracy!