444444
2100 == 25

Tłumacz języka tureckiego

Tłumacz języka tureckiego

Charakterystyka języka tureckiego powoduje, że należy on do najbardziej specyficznych języków. Przygotowanie merytorycznego tłumaczenia pisemnego lub ustnego wymaga odpowiedniej wiedzy, perfekcyjnej znajomości słownictwa oraz dokładnej analizy dostarczonej treści. Biuro tłumaczeń BTS z Poznania zaprasza do skorzystania z oferty tłumaczeń z języka tureckiego oraz na język turecki.

Język turecki

Turecki to urzędowy język Turcji, a także Cypru. Używają go również mniejszości narodowe Macedonii, Grecji, Kosowa, Macedonii, Iraku oraz Bośni i Hercegowiny. Turecki należy do rodziny języków ałtajskich, a konkretnie grupy oguzyjskiej. Najstarsze zachowane pisma pochodzą z VIII wieku. Za czasów Imperium Osmańskiego stosowana była odmiana osmańsko-turecka w dużym stopniu oparta na wpływach arabskich oraz perskich. Dopiero na skutek reformy w 1928 roku zastąpiono ją alfabetem łacińskim. Współczesna forma języka tureckiego opiera się na stambulskim dialekcie i wykazuje sporo podobieństw do azerskiego, turkmeńskiego oraz innych języków oguzyjskich. Za regulację norm urzędowego języka Turcji odpowiada Instytut Języka Tureckiego.

Usługa tłumaczeń – język turecki

Turecki to język aglutynacyjny, w którym określenia poszerzane są poprzez dodanie do rdzenia odpowiednich przedrostków. Sporym wyzwaniem dla tłumacza jest znalezienie polskich odpowiedników wyrazów, których zawartość treściowa w językach indoeuropejskich oddawana jest nierzadko za pośrednictwem kilku słów. Tłumacz języka tureckiego musi tez zadbać o specyficzny szyk wyrazów, w którym czasownik występuje na końcu zdania.

Nasze usługi

Nasze biuro tłumaczeń oferuje profesjonalne tłumaczenia z języka tureckiego oraz na język turecki. Nasi profesjonalni tłumacze zajmują się przekładem:
  • tekstów pisanych,
  • dokumentów urzędowych,
  • utworów literackich,
  • opisów produktów,
  • tekstów na potrzeby SEO,
  • artykułów prasowych,
  • wpisów na blogi,
  • artykułów poradnikowych.

Formularz kontaktowy

Biuro Tłumaczeń i Szkoleń BTS Sc.

Adres: ul. Grunwaldzka 21/207, 60-783 Poznań.
Telefon: +48 61 657 94 52 lub 607 177 796
Fax: +48 61 639 46 19
Mail: biuro@btspoznan.eu
strona: www.btspoznan.eu

Biuro czynne:
Od poniedziałku do piątku od 9.00 – 17.00

Zapraszamy do współpracy!