444444
3309 == 25

Tłumacz języka ukraińskiego

Tłumacz języka ukraińskiego

Język ukraiński najbardziej zbliżony jest do języka białoruskiego, choć najczęściej kojarzony jest z językiem rosyjskim. Należy on do rodziny języków indoeuropejskich i mieści się w grupie języków wschodniosłowiańskich. Po ukraińsku mówi około 41-45 milionów ludzi na świecie. Status języka urzędowego posiada na Ukrainie i w Naddniestrzańskiej Republice Mołdawskiej (na równi z językiem rumuńskim i rosyjskim).

Język ukraiński zapisywany jest odmianą cyrylicy, która została utworzona pod koniec IX wieku na bazie alfabetu greckiego i nie jest językiem jednorodnym. Wyróżnia się aż 3 grupy dialektów (północne, południowo-wschodnie i południowo-zachodnie), które w sumie składają się z około 16 rodzajów gwar.

Aż 14 proc. słownictwa tego języka stanowią polonizmy. Co prawda wpływy języka polskiego miały swoje miejsce dawno temu, ale jak widać są one widoczne do dziś.

Język ukraiński w biznesie

Język ukraiński nie odgrywa znaczącej roli w biznesie międzynarodowym, jego użycie w zasadzie ogranicza się do samej Ukrainy. Niemniej jednak w ostatnich latach coraz więcej firm, zwłaszcza agencji pracy, wkracza na ten rynek w celu pozyskania pracowników- najczęściej do fizycznej pracy w Polsce.

Usługa tłumaczeń języka ukraińskiego

Biuro tłumaczeń BTS zajmuje się profesjonalnym tłumaczeniem dowolnych tekstów z języka ukraińskiego, jak również na język ukraiński. Wykonujemy tłumaczenia przysięgłe, specjalistyczne, a także zwykłe; pisemne oraz ustne. Zawsze dbamy o najwyższą jakość naszych tłumaczeń.

Nasze usługi

Nasze biuro tłumaczeń oferuje profesjonalne tłumaczenia z języka ukraińskiego oraz na język ukraiński. Nasi profesjonalni tłumacze zajmują się przekładem:
  • tekstów pisanych,
  • dokumentów urzędowych,
  • utworów literackich,
  • opisów produktów,
  • tekstów na potrzeby SEO,
  • artykułów prasowych,
  • wpisów na blogi,
  • artykułów poradnikowych.

Formularz kontaktowy

Biuro Tłumaczeń i Szkoleń BTS Sc.

Adres: ul. Grunwaldzka 21/207, 60-783 Poznań.
Telefon: +48 61 657 94 52 lub 607 177 796
Fax: +48 61 639 46 19
Mail: biuro@btspoznan.eu
strona: www.btspoznan.eu

Biuro czynne:
Od poniedziałku do piątku od 9.00 – 17.00

Zapraszamy do współpracy!