444444
2116 == 25

Tłumacz języka włoskiego

Tłumacz języka włoskiego

Jedynie znajomość specjalistycznego słownictwa z wielu dziedzin, perfekcyjne opanowanie gramatyki oraz wiedza na temat obcych kultur daje możliwość przygotowania dobrego tłumaczenia. Biuro tłumaczeń BTS oferuje profesjonalne oraz terminowe tłumaczenia ustne i pisemne z języka włoskiego oraz na język włoski.

Język włoski

Włoski to urzędowy język Włoch. Taki sam status posiada również w Watykanie, San Marino oraz dwóch kantonach Szwajcarii. Funkcję języka ojczystego spełnia ponadto na obszarach byłych włoskich kolonii w Afryce oraz w niektórych regionach Chorwacji i Słowenii. L’italiano wywodzi się z grupy języków romańskich. Wykazuje bliskie pokrewieństwo z językiem łacińskim, ustępując pod tym względem jedynie językowi sardyńskiemu. Między oboma językami wyróżnić można jednak liczne różnice gramatyczne. Najpopularniejsze dialekty to wenecki, sycylijski oraz neapolitański. W standardowej odmianie język włoski opiera się na regionalizmie toskańskim. Nad poprawnością języka czuwa Accademia Della Crusca, zlokalizowana we Florencji.

Usługa tłumaczeń – język włoski

Spore zróżnicowanie dialektalne języka włoskiego wynika z historycznego rozbicia Włoch na osobne państewka, których zjednoczenie nastąpiło w 1861 roku. Profesjonalny tłumacz języka włoskiego musi zwracać szczególną uwagę na szyk wyrazów, który pozostaje identyczny zarówno dla pytań ogólnych, jak i zdań oznajmujących. Tłumaczenia w obszarze języka włoskiego mają szczególne znaczenie w kontaktach handlowych i biznesowych w UE, a także komunikacji między hierarchami Kościoła rzymsko-katolickiego.

Nasze usługi

Nasze biuro tłumaczeń oferuje profesjonalne tłumaczenia z języka włoskiego oraz na język włoski. Nasi profesjonalni tłumacze zajmują się przekładem:
  • tekstów pisanych,
  • dokumentów urzędowych,
  • utworów literackich,
  • opisów produktów,
  • tekstów na potrzeby SEO,
  • artykułów prasowych,
  • wpisów na blogi,
  • artykułów poradnikowych.

Formularz kontaktowy

Biuro Tłumaczeń i Szkoleń BTS Sc.

Adres: ul. Grunwaldzka 21/207, 60-783 Poznań.
Telefon: +48 61 657 94 52 lub 607 177 796
Fax: +48 61 639 46 19
Mail: biuro@btspoznan.eu
strona: www.btspoznan.eu

Biuro czynne:
Od poniedziałku do piątku od 9.00 – 17.00

Zapraszamy do współpracy!