444444
3530 == 25

Tłumaczenie symultaniczne w zakresie języka angielskiego

Tłumaczenie symultaniczne w zakresie języka angielskiego

Tłumaczenie symultaniczne jest jednym z najtrudniejszych przekładów językowych. Wymaga ono od tłumacza posiadania nie tylko doskonałej znajomości języka obcego (słownictwa, zasad gramatycznych, skrótów myślowych, etc.), ale również określonych cech – podzielności uwagi, refleksu, odporności na stres, spokoju, opanowania, nienagannej dykcji czy umiejętności tłumaczenia pod presją czasu. Tłumaczenie symultaniczne odbywa się zazwyczaj w dwuosobowych parach, które znajdują się w kabinie dźwiękoszczelnej. Konieczna jest obecność partnera, ponieważ niezwykle istotne jest utrzymanie maksymalnie wysokiego stopnia koncentracji, dlatego też tłumacze pracują wymiennie, zmieniając się co kilkanaście minut.

Jak wygląda tłumaczenie symultaniczne w zakresie języka  angielskiego?

Konferencje wielojęzyczne, międzynarodowe spotkania, kongresy, obrady, seminaria, szkolenia czy wykłady zagranicznych gości wymagają zapewnienia słuchaczom odpowiednich warunków. Mówca wygłasza treść do mikrofonu, która trafia bezpośrednio do tłumacza symultanicznego poprzez słuchawki, który następnie przekłada ją na język angielski również przy pomocy mikrofonu. Odbiorcy wyposażeni są natomiast w specjalne odbiorniki i słuchawki, dzięki którym otrzymują przetłumaczoną treść przez tłumacza symultanicznego. Dźwiękoszczelna kabina uniemożliwia rozpraszanie tłumacza czynnikami zewnętrznymi. Ma on zatem doskonałe warunki, pozwalające na wykonanie przekładu.

Doświadczeni tłumacze symultaniczni

Biuro tłumaczeń umożliwia współpracę wyłącznie z wykwalifikowanymi ekspertami w dziedzinie języka angielskiego. Nasi specjaliści dysponują wymaganymi dokumentami i uprawnieniami, potwierdzającymi doskonałą znajomość najpopularniejszego języka na świecie. Do każdego zlecenia podchodzimy z pełnym profesjonalizmem, realizując usługę na najwyższym poziomie. Tłumaczenie symultaniczne po angielsku jest wymagającą czynnością, ponieważ tłumacz narażony jest na stres. Współpraca z BTS to gwarancja doskonałej jakości przekładu. W naszej ofercie posiadamy również tłumaczenia na inne języki.

Formularz kontaktowy

Biuro Tłumaczeń i Szkoleń BTS Sc.

Adres: ul. Grunwaldzka 21/207, 60-783 Poznań.
Telefon: +48 61 657 94 52 lub 607 177 796
Fax: +48 61 639 46 19
Mail: biuro@btspoznan.eu
strona: www.btspoznan.eu

Biuro czynne:
Od poniedziałku do piątku od 9.00 – 17.00

Zapraszamy do współpracy!