444444
3333 == 25

Symultaniczne tłumaczenie

Tłumaczenie symultaniczne

Tłumaczenie symultaniczne to rodzaj translacji ustnej, wymagający szczególnych umiejętności od tłumacza – refleksu, odporności na stres, niezwykłej koncentracji oraz podzielności uwagi.

Specyficzny charakter translacji symultanicznych

Tłumaczenie tego typu wymaga dźwiękoszczelnej kabiny, w której konieczna jest obecność dwóch tłumaczy. Mówca, korzystając z mikrofonu kieruje swoją wypowiedź do odbiorców, którzy przy pomocy odbiorników oraz słuchawek mogą wysłuchać przetłumaczoną treść. Tłumacz symultaniczny przebywający w tym czasie w kabinie dźwiękoszczelnej otrzymuje za pośrednictwem słuchawek wypowiedź mówcy i w sposób natychmiastowy przekazuje jej tłumaczenie poprzez mikrofon słuchaczom.

Tłumaczenie symultaniczne

Tłumaczenie symultaniczne to niezwykle wymagająca czynność. Tłumacz musi posiadać niezwykłą podzielność uwagi, nie jest jednak możliwe utrzymanie pełnego skupienia przez dłużej niż 15 minut. Stąd konieczna jest obecność drugiego tłumacza, który dokonuje translacji na zmianę z pierwszym.

Tłumaczenie symultaniczne – słuchanie, rozumienie oraz translacja

Charakter owego przekładu jest niezwykle trudny, tłumacz symultaniczny musi w szybkim tempie dobierać słowa, które doskonale oddadzą sens wypowiedzi. Nie może pozwolić sobie na pominięcie poszczególnych myśli, bowiem wystąpienie może stracić wówczas swoje pierwotne znaczenie. Tłumaczenie symultaniczne jest zatem jednoczesnym słuchaniem, rozumieniem oraz tłumaczeniem otrzymanych treści. Biuro tłumaczeń BTS dysponuje zespołem doświadczonych oraz profesjonalnych tłumaczy, którzy podejmą się każdej realizacji, niezależnie od jej trudności. Usługi translatorskie wykonujemy na najwyższym poziomie, bowiem posiadamy specjalistyczną wiedzę ze zróżnicowanych dziedzin.

Formularz kontaktowy

Biuro Tłumaczeń i Szkoleń BTS Sc.

Adres: ul. Grunwaldzka 21/207, 60-783 Poznań.
Telefon: +48 61 657 94 52 lub 607 177 796
Fax: +48 61 639 46 19
Mail: biuro@btspoznan.eu
strona: www.btspoznan.eu

Biuro czynne:
Od poniedziałku do piątku od 9.00 – 17.00

Zapraszamy do współpracy!