444444
3471 == 25

Tłumaczenia ustne

Tłumaczenia ustne

Tłumaczenia ustne charakteryzują się dużą trudnością, ponieważ wymagają od tłumacza nie tylko doskonałej znajomości języka obcego, ale również posiadania określonych umiejętności. Ustny przekład obejmuje najczęściej tłumaczenia symultaniczne oraz konsekutywne, które wykorzystywane są podczas konferencji międzynarodowych, negocjacji, konferencji prasowych, spotkań biznesowych, szkoleń bądź wykładów. Tłumaczenia ustne są  szczególnym rodzajem translacji, ponieważ tłumacz cechować musi się refleksem, odpornością na stres, koncentracją, znakomitą pamięcią oraz podzielnością uwagi.

Tłumaczenia symultaniczne

Tłumaczenie symultaniczne odbywa się w dźwiękoszczelnej kabinie, w której obecni są dwaj tłumacze, zmieniający się co kilkanaście minut. Tłumacz przez słuchawki otrzymuje treść wypowiadaną przez mówcę w języku źródłowym, a następnie przekłada ją na język docelowy. Słuchacze natomiast wyposażeni są w niewielkie odbiorniki oraz słuchawki, za pomocą których odbierają przetłumaczoną wypowiedź. Tłumacz symultaniczny równocześnie wykonuje kilka czynności– słucha, rozumie oraz tłumaczy.

Tłumaczenia konsekutywne

Tłumaczenia ustne obejmują również przekład konsekutywny. Tłumacz znajduje się wówczas w pobliżu mówcy wygłaszającego wypowiedź, który po wypowiedzeniu fragmentu przemowy robi przerwę, podczas której tłumacz konsekutywny wykonuje ustną translację. Niezwykle ważną umiejętnością jest szybkie zapamiętywanie oraz w razie potrzeby sporządzanie notatek, które są podstawą do tłumaczenia. Precyzyjne i dokładne oddanie istoty wypowiedzi jest gwarancją zrozumienia jej przez słuchaczy. Doświadczony zespół profesjonalnych tłumaczy Biuro BTS dysponuje wykwalifikowanym zespołem tłumaczy, niezależnie od języka źródłowego. Wykonujemy translacje ustne oraz pisemne, obejmujące specjalistyczną terminologię. Nasi eksperci posiadają nie tylko wymagane uprawnienia pozwalające na wykonanie przekładu, ale również obszerną wiedzę z danej dziedziny. Tłumaczymy teksty specjalistyczne, medyczne, techniczne i wiele innych. Specjalizujemy się również w tłumaczeniach przysięgłych. Współpraca z BTS to gwarancja otrzymania usługi na najwyższym poziomie.

Formularz kontaktowy

Biuro Tłumaczeń i Szkoleń BTS Sc.

Adres: ul. Grunwaldzka 21/207, 60-783 Poznań.
Telefon: +48 61 657 94 52 lub 607 177 796
Fax: +48 61 639 46 19
Mail: biuro@btspoznan.eu
strona: www.btspoznan.eu

Biuro czynne:
Od poniedziałku do piątku od 9.00 – 17.00

Zapraszamy do współpracy!