444444
2125 == 25

Tłumacz języka japońskiego

Tłumacz języka japońskiego

Tłumaczenia z języków azjatyckich należą do najtrudniejszych i najbardziej wymagających translacji oferowanych przez biuro tłumaczeń BTS. Podstawą rzetelnego przekładu ustnego lub pisemnego jest pełna świadomość specyfiki i charakteru japońskiej mowy, co ma szczególne znaczenie dla zachowania wartości merytorycznej tłumaczenia.

Język japoński

Nihongo to urzędowy język Japonii. Spełnia również funkcję języka regionalnego w stanie Anguar, należącym do stowarzyszonej z USA Republiki Palau. Jego geneza nie jest do końca jasna. Język japoński ma związek nie tylko z innymi językami azjatyckimi, ale również ałtajsko-uralskimi oraz indoeuropejskimi. Pismo japońskie powstało na przełomie IV i V w.n.e. jako efekt prób zapisania mowy tego języka przy pomocy chińskich znaków. Współczesna forma japońskiego zaczęła się kształtować na początku XVII wieku wraz z nastaniem epoki Edo. Język ten standardowo opiera się na tokijskim dialekcie.

Usługa tłumaczeń – język japoński

Translacja języka nihongo wymaga od tłumacza doskonałej znajomości pisma japońskiego, będącego jednym z najbardziej skomplikowanych systemów znaków we wszystkich współczesnych językach. Wyróżnia się w nim trzy rodzaje znaków – hiragana, katakana oraz kanji, a także system romaji do zapisu w alfabecie łacińskim. Profesjonalny tłumacz języka japońskiego musi też w odpowiednim stopniu rozumieć charakter komunikacji w tym języku, uwzględniający specyficzne normy grzecznościowe. Ma to szczególne znaczenie w przypadku materiałów, które wymagają wiernego przełożenia systemu honoryfikatywnego.

Nasze usługi

Nasze biuro tłumaczeń oferuje profesjonalne tłumaczenia z języka japońskiego oraz na język japoński. Nasi profesjonalni tłumacze zajmują się przekładem:
  • tekstów pisanych,
  • dokumentów urzędowych,
  • utworów literackich,
  • opisów produktów,
  • tekstów na potrzeby SEO,
  • artykułów prasowych,
  • wpisów na blogi,
  • artykułów poradnikowych.

Formularz kontaktowy

Biuro Tłumaczeń i Szkoleń BTS Sc.

Adres: ul. Grunwaldzka 21/207, 60-783 Poznań.
Telefon: +48 61 657 94 52 lub 607 177 796
Fax: +48 61 639 46 19
Mail: biuro@btspoznan.eu
strona: www.btspoznan.eu

Biuro czynne:
Od poniedziałku do piątku od 9.00 – 17.00

Zapraszamy do współpracy!