444444
2131 == 25

Tłumacz języka khmerskiego

Tłumacz języka khmerskiego

Specyfika języka khmerskiego sprawia, że znacząco różni się on od wielu języków indoeuropejskich. Dokonywane przekłady ustne i pisemne wymagają rzetelnej analizy materiału źródłowego oraz odpowiedniego poziomu doświadczenia. Biuro tłumaczeń BTS zaprasza do skorzystania z usługi tłumaczenia z języka khmerskiego oraz na język khmerski.

Język khmerski

Język khmerski to urzędowy język Kambodży. Zaliczany jest on do języków z grupy mon-khmer, użytkowanych także w Wietnamie oraz Tajlandii. Należy do rodziny języków austroazjatyckich. W języku khmerskim odnaleźć można znaczące wpływu pali oraz sanskrytu, które do Kambodży trafiły za sprawą ekspansji buddyzmu i hinduizmu. W przeciwieństwie do wielu innych języków używanych w krajach południowo-wschodniej części Azji, nie ma on charakteru tonalnego.

Uznawany jest za język izolujący, w którym kategorie gramatyczne realizowane są w sposób leksykalny oraz syntaktyczny, z niemal całkowitym pominięciem fleksji.

Usługa tłumaczeń – język khmerski

Język khmerski uznawany jest przez mieszkańców Europy za jeden z najtrudniejszych języków, przede wszystkim ze względu na charakterystyczną pisownię alfabetyczno-sylabiczną. Gramatyka nie opiera się na pozycji wyrazu w zdaniu, tylko specyficznym doborze końcówek. Reguły całkowicie odbiegające od rozwiązań znanych w Polsce sprawiają, że tłumacz języka khmerskiego musi wykazać się doskonałą znajomością języka. Obejmuje to także przyswojenie alfabetu opartego na sylabicznym piśmie indyjskim.

Nasze usługi

Nasze biuro tłumaczeń oferuje profesjonalne tłumaczenia z języka khmerskiego oraz na język khmerski. Nasi profesjonalni tłumacze zajmują się przekładem:
  • tekstów pisanych,
  • dokumentów urzędowych,
  • utworów literackich,
  • opisów produktów,
  • tekstów na potrzeby SEO,
  • artykułów prasowych,
  • wpisów na blogi,
  • artykułów poradnikowych.

Formularz kontaktowy

Biuro Tłumaczeń i Szkoleń BTS Sc.

Adres: ul. Grunwaldzka 21/207, 60-783 Poznań.
Telefon: +48 61 657 94 52 lub 607 177 796
Fax: +48 61 639 46 19
Mail: biuro@btspoznan.eu
strona: www.btspoznan.eu

Biuro czynne:
Od poniedziałku do piątku od 9.00 – 17.00

Zapraszamy do współpracy!