444444
2166 == 25

Tłumacz języka norweskiego

Tłumacz języka norweskiego

Specyfika tłumaczeń w języku norweskim

Dobry przekład językowy to nie wierne oddanie znaczenia słów składających się w zdania; to przede wszystkim oddanie charakteru całej publikacji, łącznie ze specyficznym brzmieniem, stylem pisania, a także sensem znaczenia danego słowa w danej kulturze i regionie.

Szeroki rynek językowy

Tłumacz języka norweskiego specjalizuje się przede wszystkim w tłumaczeniu dokumentacji technicznej, przysięgłej dokumentów, a także dokumentów przydatnych obcokrajowcom przybywającym do Norwegii do pracy. Wybierając się za granicę w konkretnym celu warto mieć ze sobą komplet dokumentów przetłumaczonych w sposób wiarygodny i dokładny na język kraju, do którego się udajemy. Tłumaczenia z języka norweskiego i na norweski są również przydatne firmom, które współpracują z zagranicznymi kontrahentami, w celu ułatwienia współpracy.

Specyfika języka norweskiego

Język norweski jest jednym z języków germańskich; jest to język urzędowy na terenie Norwegii. W języku norweskim wyróżniamy dwa rodzaje języka – tak zwany „książkowy”, czyli literacki, wykorzystywany głównie do słowa pisanego oraz „nowonorweski”, wykorzystywany nieoficjalnie, na co dzień. Szyk zdania, a konkretnie szyk podmiotu, orzeczenia i dopełnienia,w języku norweskim jest szalenie istotny, gdyż odzwierciedla co naprawdę autor ma na myśli. Z racji tego, iż brzmienie, zapis i gramatyka języka norweskiego mogą się nam wydawać skomplikowane i mało podobne do jakiegokolwiek znanego języka, w sprawach istotnych najlepiej skorzystać z pomocy tłumacza.

Nasze usługi

Nasze biuro tłumaczeń oferuje profesjonalne tłumaczenia z języka norweskiego oraz na język norweski. Nasi profesjonalni tłumacze zajmują się przekładem:
  • tekstów pisanych,
  • dokumentów urzędowych,
  • utworów literackich,
  • opisów produktów,
  • tekstów na potrzeby SEO,
  • artykułów prasowych,
  • wpisów na blogi,
  • artykułów poradnikowych.

Formularz kontaktowy

Biuro Tłumaczeń i Szkoleń BTS Sc.

Adres: ul. Grunwaldzka 21/207, 60-783 Poznań.
Telefon: +48 61 657 94 52 lub 607 177 796
Fax: +48 61 639 46 19
Mail: biuro@btspoznan.eu
strona: www.btspoznan.eu

Biuro czynne:
Od poniedziałku do piątku od 9.00 – 17.00

Zapraszamy do współpracy!