444444
2097 == 25

Tłumacz języka szwedzkiego

Tłumacz języka szwedzkiego

Ze względu na ciągły rozwój kontaktów handlowych, biznesowych i turystycznych z krajami skandynawskimi zapotrzebowanie na pisemne oraz ustne tłumaczenia treści w języku szwedzkim stale wzrasta. Tłumaczenia pism urzędowych, umów, korespondencji oraz innych dokumentów wymagają doskonałej znajomości specyfiki, gramatyki oraz słownictwa obcego języka. Biuro tłumaczeń BTS oferuje profesjonalne tłumaczenia z języka szwedzkiego oraz na język szwedzki o różnym charakterze.

Język szwedzki

Szwedzki to urzędowy język Szwecji, a także Finlandii, gdzie posiada status równy z językiem fińskim. Wywodzi się on z północnogermańskiej podgrupy języków germańskich. Jako odrębny dialekt język szwedzki zaczął się kształtować jeszcze w erze Wikingów – na przełomie pierwszego i drugiego tysiąclecia. Obecnie zapisywany jest alfabetem łacińskim, który w XIII w. wyparł alfabet runiczny. Współczesna forma języka szwedzkiego zaczęła się kształtować w XVI w. Za kwestie regulacyjne urzędowego języka Szwecji odpowiada Rada Języka Szwedzkiego, będąca autonomicznym organem.

Usługa tłumaczeń – język szwedzki

Tłumaczenia z języka szwedzkiego oraz na język szwedzki w dużym stopniu opierają się na gramatyce i słownictwie znanym z innych języków skandynawskich. Ze względu na genetyczne pokrewieństwo, język ten wykazuje spore podobieństwo do języka norweskiego i duńskiego. Aby przygotować merytoryczne tłumaczenie, profesjonalny tłumacz języka szwedzkiego musi brać pod uwagę dużą liczbę samogłosek, konieczność dołączania rodzajników określonych na koniec rzeczownika czy też charakterystyczne, odrębne rzeczowniki dla wielu zbliżonych wyrażeń.

Nasze usługi

Nasze biuro tłumaczeń oferuje profesjonalne tłumaczenia z języka szwedzkiego oraz na język szwedzki. Nasi profesjonalni tłumacze zajmują się przekładem:
  • tekstów pisanych,
  • dokumentów urzędowych,
  • utworów literackich,
  • opisów produktów,
  • tekstów na potrzeby SEO,
  • artykułów prasowych,
  • wpisów na blogi,
  • artykułów poradnikowych.

Formularz kontaktowy

Biuro Tłumaczeń i Szkoleń BTS Sc.

Adres: ul. Grunwaldzka 21/207, 60-783 Poznań.
Telefon: +48 61 657 94 52 lub 607 177 796
Fax: +48 61 639 46 19
Mail: biuro@btspoznan.eu
strona: www.btspoznan.eu

Biuro czynne:
Od poniedziałku do piątku od 9.00 – 17.00

Zapraszamy do współpracy!