You are currently viewing Top 3 aplikacje do nauki języków obcych

Top 3 aplikacje do nauki języków obcych

Top 3 aplikacje do nauki języków obcych

Okazuje się, iż samodzielna nauka języków obcych bywa niekiedy bardziej efektywna oraz skuteczna niż zajęcia grupowe w szkole językowej. Wystarczy odrobina samodyscypliny, skupienia i kilkadziesiąt minut dziennie, aby doskonale przyswoić sobie wybrany język. Urządzenia mobile są obecnie narzędziem wykorzystywanym niemal w każdej dziedzinie życia – dlaczego zatem nie wykorzystać ich do nauki? Przygotowaliśmy ranking top 3 aplikacji do nauki języków obcych, dzięki którym opanujesz wybrane słownictwo w stosunkowo niedługim czasie!

Duolingo

Zwycięzcą naszego rankingu została bezapelacyjnie aplikacja Duolingo. Chociaż jej szata graficzna przypomina ekscytującą grę, dedykowana jest ona osobom w każdym wieku. Aplikacja umożliwia naukę wielu języków, w tym angielskiego, który, jak wiemy, jest podstawową formą komunikacji podczas wyjazdu za granicę bądź ubiegania się o pracę – np. w międzynarodowej korporacji.

Duolingo łączy naukę z zabawą, zachęcając użytkownika do dalszej nauki poprzez nagrody. Aplikacja opiera się na wykorzystaniu zróżnicowanych metod kształcenia – przyswajaniu słownictwa, opanowywaniu zasad gramatycznych, rozumieniu tekstu, umiejętności tłumaczenia oraz ćwiczeniu wymowy. Poziom trudności kursu uzależniony jest od posiadanej wiedzy na temat danego języka obcego, natomiast analiza zdobytych z czasem umiejętności pozwala na stopniowe zwiększanie trudności.

Ciekawą opcją społecznościową Duolingo jest możliwość konkurowania ze znajomymi odnośnie przyswojonej wiedzy.

Platformy: Android, iOS, Windows.

Memrise

Kolejną ciekawą aplikacją do nauki języka obcego jest Memrise. Łatwe i przejrzyste w obsłudze narzędzie umożliwia wybór trudności kursu, dostosowany do posiadanych umiejętności. Nauka polega na wykonywaniu zadań, za których poprawność otrzymujemy punkty – im wyższa ich ilość, tym wyższy poziom oraz większa liczba odznak.

Aplikacja uczy słówek oraz zwrotów poprzez wykorzystanie kilku technik – skojarzeń, powtórek, testów oraz quizów – które umożliwiają łatwiejsze zapamiętywanie. Słownictwo pogrupowane jest w odniesieniu do sytuacji, np. zwroty wykorzystywane podczas zamawiania w restauracji czy wizyty u lekarza.

Niewątpliwym atutem jest baza filmów, w których native speakerzy bezpośrednio pomagają użytkownikowi przyswoić język, oraz humorystyczne memy.

Platformy: Android, iOS.

HelloTalk

Aplikacja HelloTalk to połączenie czatu z nauką języka obcego. Bezpośredni kontakt z językiem oraz posługiwanie się nim na co dzień to najskuteczniejszy sposób na opanowanie słownictwa i zwrotów. Twórcy aplikacji wykorzystali zatem możliwość prowadzenia rozmowy z osobą władającą językiem, którego pragniemy się nauczyć. Całość oparta jest na wymianie, bowiem czatując z Anglikiem uczymy się języka angielskiego, on natomiast polskiego.

Warto mieć na uwadze, iż HelloTalk sprawdzi się w przypadku osób, które znają już podstawy danego języka obcego. Po zalogowaniu się do aplikacji zasugerowani zostaną nam rozmówcy, którzy umożliwią nam podszlifowanie swoich umiejętności językowych.

HelloTalk jest zatem doskonałym sposobem na naukę komunikacji, bowiem to na niej skupia się idea aplikacji.

Platformy: Android, iOS.

Oczywiście aplikacji do nauki języków obcych jest znacznie więcej – w naszym artykule skupiliśmy się na najpopularniejszych. Jednak zanim zdecydujemy się na rozpoczęcie nauki, powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie – czy chcemy nauczyć się języka od podstaw, czy podszlifować swoje umiejętności językowe?